בניית פורטל ארגוני

פורטל ארגוני מאפשר לעובדים שיטת עבודה יעילה ונוחה עבור חברות וארגונים בינוניים וגדולים. הפורטל הוא למעשה אתר אינטרנט או איטנרה – נט (רשת תקשורת של מחשבים פנים ארגונית), המשמש כשער הכניסה לחברה לעובדי החברה ומאפשר להם להתמקד בנושאים שונים הקשורים בארגון כגון: משאבי אנוש, תקשורת פנים ארגונית, מידע שימושי אותו ניתן לשלוף בקלות ושיתוף תכנים בין המחלקות השונות היכולות להיות ממוקמות בכל מקום בעולם.

 

ארגונים המשתמשים בפורטל ארגוני לשם פעילותם השוטפת יכולים לגשר על  [YM1] [ye2] פערי תקשורת הנוצרים לעיתים קרובות בין אגפים שונים. זרימת העבודה טובה יותר, וקיימת יכולת לעקוב אחר ההתקדמות של ביצוע מטלות שונות והתקדמות של פרויקטים בצורה נוחה. העיקרון החשוב בבניית פורטל ארגוני הוא חיבור בין קצוות הארגון ויצירת פלטפורמה סגורה אשר משמשת את עובדי החברה לשיחות, העלאת רעיונות והעברת מידע חשוב באופן יעיל ומהיר.[YM3] 

 

מהן הסיבות להקמת פורטל ארגוני?

הקמת פורטל ארגוני יכולה לנבוע ממספר סיבות:

·         שימור ידע ארגוני – כיום, הידע שנאגר בתוך החברות הוא עצום, בשל תחלופת עובדים במשך השנים, קיים צורך לשמור את הידע בתוך החברה בצורה מאורגנת ומסודרת לצורך שימושים עתידיים.

·         שיתוף הידע בארגון – בארגונים גדולים יש צורך להתמודד עם תהלכי עבודה שונים הקיימים במחלקות שונות, שיתוף ידע בין האגפים השונים הוא הכרחי לעבודה שוטפת ויעילה. מאגרי המידע של פורטל ארגוני יכולים להכיל טפסים ומסמכים שונים, מדריכים והנחיות עבודה, אינפורמציה על המחלקות בארגון (כתובות אימייל של העובדים, טלפונים ועוד).

·         תקשורת אישית בין ההנהלה לעובדים – הפורטל משמש כלוח מודעות, בו ההנהלה יכולה לפרסם נתונים פנימיים על מצב החברה, עדכונים שוטפים והודעות נוספות.

·         בניית קהילה – הפורטל עוזר לחזק את הגיבוש הפנים ארגוני בין העובדים, באמצעותו ניתן לקבל מענה מהיר מעובדים אחרים בארגון, לפרסם אירועים מיוחדים (מסיבות, ימי כיף ועוד), לקדם רעיונות חדשים וכו’.

·         פתרון מהיר של בעיות – פעמים רבות נתקלים עובדים בארגון בבעיות דומות, הצפת הבעיה בתוך המערכת יכולה לזרז את הפתרון וכך לייעל את דרכי הארגון.

מהם היתרונות של בניית פורטל פנים ארגוני?

·         שקיפות – פורטל מעודד תקשורת בין המחלקות השונות בארגון ובין העובדים להנהלה מה שעוזר לתחושת השייכות וגאוות היחידה של העובדים.

·         נוחות – באמצעות בניית פורטל ארגוני, יש לעובדים ממשק נוח בו הם יכולים לקבל בלחיצת כפתור את כל המידע בצורה נגישה ופשוטה.

·         ייעול תהליכי עבודה – מייצר שפה ארגונית משותפת, מאפשר ייעול תהליכי עבודה באמצעות הנגשת המידע והצגתו בצורה ברורה.

·         הגבלת גישה – בפורטל הארגוני  ניתן להגביל שירותים ותוכן מסוים לפי קבוצות הרשאה, כלומר ניתן לשלוט על האינפורמציה לפי תחום האחריות ולפי ההיררכיה בארגון.

 

בינת מערכות תוכנה היא בית תוכנה המתמחה בייעוץ, תכנון, פיתוח ואינטגרציה של מערכות ארגוניות. אנו מספקים עבורכם חבילה מלאה הכוללת את הפתרונות המתאימים ביותר לעסק שלכם, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת וצוות המוביל ומלווה את הפרויקט מתחילתו. אנחנו מאמינים בשקיפות ושותפות מלאה כאשר המטרה היא לספק את המוצר הנכון והטוב ביותר עבורכם. במשך השנים האחרונות, יצרנו צוות אחראי, מנצח ומקצועי שמותאם לכל לקוח באופן אישי תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר. הצוותים שלנו מפתחים ביחד עמכם את המוצר המושלם עבורכם וזאת תוך כדי ייעוץ והקשבה לאורך התהליך כולו.

אם ברצונכם לשמוע עוד על בניית פורטל ארגוני, נשמח אם תתקשרו אלינו בטלפון: 03-7668940 או תצרו איתנו קשר באימייל info@bynetsoft.co.il.